Hosting Nedir?

Alan adınızı satın alma işlemini gerçekleştirdikten sonra size bir veri alanı sunulması gerekir. Bunun için birçok yöntem elbette var. Kendi bilgisayarınızı sürekli açık tutarak ve internet bağlantısını kontrol ederek kendi bilgisayarınızı veri alanı yapabilirsiniz. Bu yöntem ile web siteniz daha yavaş açılır, elektrik faturanız artacaktır ve internet bağlantınız yavaşlayacaktır. Bunun yerine farklı bir yöntem deneyebilirsiniz.

Hosting adı verilen sunuculardan temin ederek internet sitenizi onlara bağlayarak sizin gözünüzün önünde olmadan aylık ya da yıllık olarak ödemeler ile hosting satın alabilir ya da tanıdığınız birisinde var ise sizin alan adınızı eklemesini rica edebilirsiniz. Her ne kadar tanıdığınız dahi olsa bu tür işlemlerde kimseye güvenmemenizi öneririm.

Belirli periyotlarda ödemeler yaparak internet sitenizin ziyaretçilerinize açık olmasını sağlayabilirsiniz. Bu periyotlar çalışmış olduğunuz partnerinize yapacak olduğunuz ödemeler olabilir, alan adı ödemeleriniz olabilir ya da hosting ödemeleriniz olabilir.

Peki nasıl hosting edineceksiniz?

Türkiye için konuşacak olursam birçok alan adı kayıt firması bulunuyor. Bunun yanı sıra sadece hosting satışı sunan yüzlerce firma var. Kendi ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak bu sorununuzu ortadan kaldırabilirsiniz. Hostazor hosting kullanıyorum ve gayet memnunum. Teknik destek, taleplere dönüşler ve fiyatları ile gayet hoş bir firma. Hostazor’dan hosting satın alma planınız var ise canlı destek ile görüşebilir, konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir